Akce školní družiny

Sledujte nás na stránkách Google+

Stezka odvahy

103 dětí ze školní družiny našlo v pátek 15. června odvahu a přišly si vyzkoušet, zda zvládnou stezku odvahy. Večeře v podobě špekáčků je posilnila na cestu do zámecké aleje, kde si po setmění prošly osvětlenou stezkou plnou nečekaných překvapení. Našlo se i pár odvážlivců, kteří se na dobrodružnou cestu vydali sami. Na konci všichni podepsali listinu odvahy a nezbývá napsat jen… ty naše děti jsou fakt dobrý.

Edukativní program s kozami

Další podařená akce ve školní družině. Tentokrát se děti mohly pobavit na představení s kozami. Paní, která kozy Julinku, Elenku a Reginku přivezla až k nám na zahradu, ukázala dětem, že kozy umí poslouchat povely, slyší na svoje jméno a dokáží na krátké říkanky dělat vtipné kousky. Děti si kozy mohly povodit na vodítku a na závěr každý dostal kozí razítko na ruku.

Cesta za pokladem

Hledání šifer, záhadná indicie (opice na stromě), sladký poklad…. Tak to byla další akce naší školní družiny…“Cesta za pokladem“

Čarodějnice

Ve čtvrtek 26. 4. 2018 proběhlo ve školní družině tradiční zábavné čarodějnické odpoledne, které jsme si všichni moc užili. Nechybělo ani opékání a zábavné atrakce na naší zahradě.

Den Země

Pro děti v ŠD jsme připravily hru ke „Dni Země“ – Chraňme přírodu. Děti plnily úkoly z oblasti ochrany přírody, třídění odpadu a otázky z naší flóry a fauny. Na závěr byla celá akce vyhodnocena a družstva odměněna.

Vyrábíme

Kartonové a papírové krabice většinou vyhazujeme, ale my jsme je v ŠD skvěle využily. Děti zapojily do práce svoji fantazii, dovednosti, zručnost a vytvořily nádherné stavby a hračky (domeček, sporák, kamion, tank, auto, garáž, dům, divadlo,…). Hotové výrobky si pak odnesly děti domů.

Talentmánie

Ve středu 24.ledna 2018 se konala ve školní družině „Talentmánie“, kde děti, za účasti svých rodičů, předvedly své talenty. Nechyběla ani porota, která rozhodně neměla jednoduchý úkol, neboť všechny zúčastněné děti předvedly svá vystoupení na jedničku. Tato akce se konala již 7. rokem a už nyní se těšíme na další.

Beseda s policií

Jak se mají děti chovat na silnici, jaké je to být policistou nebo co všechno udělat proto se jím stát….to všechno se děti dozvěděly na besedě s policií u nás ve školní družině.

Cesta za pokladem

Naučná stezka v přírodě – aneb hráli jsme šipkovanou.

Halloween

Podzimní čas ve školní družině věnovaný halloweenu.

Kouzelník

V říjnu jsme si užili doslova kouzelné odpoledne ve školní družině, kde pan kouzelník do svých kouzel zapojil i děti.

Setkání s olympioniky

Ve čtvrtek 15. března se naše děti ze školní družiny setkaly s olympioniky na náchodském náměstí. Mimo zajímavých informací o jízdě na bobu si také odnesly fotografie s podpisy obou olympioniků.

Bruslení

Již tradičně jsme zahájili bruslení a zimním stadionu pro prvňáčky. Děti si tak můžou každou středu užít hodinku na ledě.